KONST / Litografier / Färglitografi 12337174
nr 1233 7174
Reinhold Ljunggren
(1920-2006), Sverige
Färglitografi, "Tidningar". Signerad, numrerad 303/350. Motivet: 32x42 cm
Reinhold Ljunggren, född 1920 i Vittaryd, död 2006, svensk målare och grafiker.
Utrop:
600 kr
Såld:
700 kr
måndag 4 februari 2019
kl 19:16:47
600 kr
Reinhold Ljunggren
Läs mer om Reinhold Ljunggren